Pokrycia dachowe w internetowym sklepie budowlanym
Projektując, budując lub remontując dom każdy inwestor stanie w pewnym momencie przed decyzją o wyborze pokrycia dachowego. Nie jest to decyzje łatwa, ponieważ rynek oferuje bardzo różnorodne materiały na dachy, znacząco różniące się własnościami oraz zastosowaniem. Najpopularniejsze obecnie pokrycia dachowe to dachówka cementowa, dachówka ceramiczna, blachodachówka, gont bitumiczny oraz papa. Jak wybrać odpowiednie pokrycie? Czym się kierować?
Czym kierować się przy wyborze pokrycia dachowego?
Najlepiej jest wybierać pokrycia dachowe jeszcze na etapie projektu. Daje to nam bowiem znacznie większe pole manewru i pozwala wybrać taki rodzaj materiału, jaki będzie nam najbardziej odpowiadał. W każdym innym przypadku dostępne dla nas materiały budowlane na dachy (zobacz) będą ograniczone, głównie konstrukcją samego dachu.
Generalnie projektując dach i wybierając materiał na pokrycie dachowe należy zwrócić uwagę na kształt dachu. Jest to jeden z podstawowych czynników, które determinuje jakie materiały na dachy możemy użyć. Nie bez znacznie pozostaje tez stopień skomplikowania konstrukcji oraz struktura konstrukcji więźby.
Pokrycia dachowe - przede wszystkim trwałość
Pokrycia dachowe muszą być trwałe. Jest to chyba najważniejszy aspekt, na który zwracają uwagę inwestorzy. Od trwałości dachu zależy bowiem bezpieczeństwo jego użytkowania, wysokiej jakości pokrycie dachowe to również pewność, że w perspektywie najbliższych lat nie czeka nad duży remont. Materiały na dachy to oczywiście tylko jeden z czynników, który decyduje o trwałości całego dachu. Jest on jednak czynnikiem kluczowym.
Za najbardziej trwałe uchodzą te wykonane z dachówki ceramicznej. Szacuje się, że ten materiał może pełnić swoje funkcje nawet przez sto lat. Dachówki betonowe to także bardzo odporne materiały na dach. Może nie wytrzymają stulecia, ale z całą pewnością będą pełnić stawiane przed nimi zadania przez jakieś 70-80 lat.
Obecnie coraz częściej stosuje się blachodachówkę. W tej grupie materiałów mamy do czynienia z dużą rozbieżnością w kwestii trwałości. Sięga ona od 20 lat, do nawet 70 lat w przypadku produktów wysokiej jakości.
KOMENTARZE:
Brak komentarzy