Infrastruktura telekomunikacyjna
Wydawać by się mogło że w XXI wieku nie powinno być w Polsce miejsc, gdzie infrastruktura (telefony, telewizja, internet) jest ograniczona czy wręcz nawet nie dostępna. Niestety jednak nie jest to prawda i ciągle mamy w kraju miejsca, gdzie usługi telekomunikacyjne bywają nie dostępne.
Duże miasta a infrastruktura telekomunikacyjna
W dużych miastach problem braku infrastruktury praktycznie nie istnieje. Infrastruktura (telefony, telewizja, internet) jest dobrze rozbudowana, powszechnie dostępna, co umożliwia konkurencję pomiędzy dostawcami oraz bardzo korzystne dla klientów stawki zarówno za telefon, jak i telewizję kablową oraz Internet.
Sporadycznie zdarza się, że infrastruktura (telefony, telewizja, internet) nie jest dostępna w nowych budynkach czy na nowych osiedlach. Problem ten jest zazwyczaj jednak szybko rozwiązywany przez deweloperów, którym zależy, żeby ich klienci byli zadowoleni. Zresztą oferta mieszkania bez możliwości podpięcia szybkiego Internetu dla większości ludzi jest w tym momencie nie o zaakceptowania.
Jak to wygląda w mniejszych miastach?
Mniejsze miasta to również miejsca gdzie infrastruktura (telefony, telewizja, internet https://ideatechnologie.com/category/operatorzy/infrastruktura/ ) jest dobrze rozbudowana. Bardzo rzadko zdarza się, żeby dostawcy usług telekomunikacyjnych świadomi rezygnowali z tak dużego zaplecza klientów, jakie wiąże się z małymi miastami. Zarówno w dużych miastach jak i w tych mniejszych infrastruktura (telefony, telewizja, internet) budowana przez duże firmy jest uzupełniana przez tą tworzoną przez firmy lokalne, których również nie brakuje na rynku.
Najgorzej na wsiach
Największy problem z dostępem do infrastruktury mogą mieć mieszkańcy wsi. infrastruktura (telefony, telewizja, internet) w takich miejscach jest zazwyczaj mniej rozwinięta co wynika głównie z dużych kosztów jej budowy. Specyfika wsi jest taka, że do każdego klienta usługę trzeba doprowadzić praktycznie indywidualnie.
Wsi liczą niewielu mieszkańców więc dla jednej, dwóch osób nie opłaca się prowadzić kosztownych inwestycji. Dla mieszkańców wsi alternatywą dla usług stacjonarnych są usługi mobilne ponieważ tutaj infrastruktura (telefony, telewizja, internet) jest mniej skomplikowana i kosztowna.
KOMENTARZE:
Brak komentarzy